Hoşgeldin, ziyaretçi! [ Kayıt Et | Giriş Yap

 

Yerküre Madencilik ve Müşavirlik Teknik Hizmetler İnşaat Emlak Taahhüt Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

  • Telefon: (0312) 231 90 48
  • Fax: (0312) 231 90 48
  • Şehir: Ankara
  • İlçe: Çankaya
  • Mahalle / Semt: Korkutreis Mahallesi / Sıhhiye
  • Adres: Korkutreis Mahallesi Lale Sokak No:19/9 Sıhhiye Çankaya/ANKARA
  • Web Sitesi: http://erkangulbaba.org/
  • Ürünler: mermer, granit, doğal taşlar...
  • Liste: 10 Aralık 2012 22:14
  • Bitiş Tarihi: Bu ilanın süresi bitti
Yerküre Madencilik ve Müşavirlik Teknik Hizmetler İnşaat Emlak Taahhüt Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi - Görsel1

Açıklama

Yerküre madencilik ve müşavirlik teknik hizmetler inşaat emlak taahhüt san. ve tic. ltd. şti. 11.04.2007 tarihinde kurularak madencilik faaliyetlerine başlamıştır. İlk yıllarda küçük bir müşavirlik hizmetleri yapan şirket zamanla tecrübe ve bilgi birikimini sektöre aktararak Türk madenciliğine çok önemli sahalar kazandırmıştır. Yaptığı çalışmalarla gerek ülke ekonomisine gerekse madencilik sektörüne farklı bir ivme kazandırmıştır.
İlk yıllarda doğal taş ve mermer sektöründe hizmet veren şirket Balıkesir-Bursa-Bilecik yörelerinde ruhsatlandırdığı taş ve mermer ocaklarını sektörün hizmetine sunmuştur.
Daha sonraki yıllarda kömüre ve enerjiye duyulan talep dikkate alınarak Kahramanmaraş-Elbistan havzasında alınmış olan ruhsatlarda milyonlarca ton rezervli kömür sahaları tespit edilerek enerji firmalarının hizmetine sunulmuş olup bulunan devasa rezervler enerji yatırımı için detay sondajları ve fizibilite çalışmaları sonucu ülke ekonomisine kazandırılmıştır.
Son yıllarda metalik madenlerin dünya üzerindeki arz-talep dengesi gözönüne alınarak yoğun bir tempoda yürütülen çalışmalar sonunda çok önemli metalik maden sahaları tespit edilerek ilgili firmalara sunulmuştur. Bunlarla ilgili çeşitli ortaklıklar kurularak bulunan sahalardan ön fizibiliteler tamamlanmış olup sahaların detay jeolojisi ve sondajları halen sürdürülmektedir.
Yürütülen projelerden bazıları;
Erzurum –İspir altın-bakır, Kars-Kağızman altın-bakır-krom, Sivas krom, Sivas mangan, Erzincan krom. Yakın bir zamanda bu sahalarda üretim planlanmakta olup yapılacak bu üretimlerin bölge ekonomisine büyük katkı sağlayacağı bir gerçektir. Şirket olarak temel ilke ülkede üretilen madenlerin hammadde değil mamül veya yarı mamül olarak ihracatı benimsenmiş olup her platformda bu bilinç işlenmeye çalışılmaktadır.
Şirket olarak hedeflenen diğer bir prensipte Türkiye’nin gidilmedik vadisini bırakmamaktır. Nitekim yılın 365 gününün 200 günü arazide geçirerek bunları başarmak için var gücümüzle çalışmakta olup onun ödülünü de yeni bulunan maden sahalarından alacağımızı umut ediyoruz.
Şirketin araştırma ekibi 2 jeolog ve 1 maden mühendisinden oluşmakta olup başarılı bir şekilde çalışmalar devam etmektedir.

FİRMAMIZ BÜNYESİNCE YÜRÜTÜLEN FAALİYETLER, VERİLEN HİZMETLER
İşletme Projesi, Faaliyet Raporu, Fenni Nezaret, Maden Hakları Müşavirliği, Her Türlü Maden Makine Temini ve Koordinatörlüğü, Her Türlü Saha Alım Satımı, Çed ve Ön Çed Proje, Her Türlü Saha Fizibilitesi ve Etütleri, Yurt Dışı Teşvik İşlemleri

Listing ID: 58050c65d867cf85

Report problem

Processing your request, Please wait....

Sponsor Linkler